در ادامه سیاست ها و تبلیغات ضد ایرانی رسانه های عربی و نیز با هدف تحت الشاع قرار دادن کشف شبکه های جاسوسی رژیم صهیونیستی در قاهره، ادعای کشف یک شبکه جاسوسی بهانه ای برای تداوم اتهامات ضد ایرانی شده است.

روزنامه کویتی الجریده مدعی شد: دستگاه های امنیتی مصر یک شبکه جاسوسی ایران در این کشور را در زمینه جمع آوری اطلاعات درباره سرمایه گذاری و فعالیت گردشگری در مصر به نفع ایران فعالیت می کرد، کشف کردند.

این نشریه کویتی همچنین ادعا کرد که در این شبکه سه مصری و یک ایرانی الاصل تبعه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فعالیت می کردند که پنج شنبه گذشته دستگیر شدند.

این روزنامه در ادامه خبرسازی خود نوشت: مقامات مصری از متهمان نقشه های گردشگری ممنوعه ای از منطقه شبه جزیره سینا، دستگاه های ارتباطی جدید مخصوص نهادهای اطلاعاتی، مبلغ ۱۲۰ هزار دلار و یک مجموعه کتاب کددار با کدهای فارسی که مفهوم واژگان آنها تاکنون مشخص نشده است و یک دستگاه لپ تاب پیشرفته کشف و ضبط کرده اند.

یک منبع خاص به روزنامه الجریده گزارش داده است که اسامی متهمان به شرح زیر است: "ح.ح " ۳۱ ساله مصری کارمند شرکت هواپیمایی مصر، "ج. م. ع " ۳۳ ساله مصری مالک یک شرکت گردشگری، "الف.ج " ۳۵ ساله مصری کارمند وزارت گردشگری و یک ایرانی الأصل تبعه یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس به نام "ث. م. و " ۳۷ ساله. افراد مذکور از سال ۲۰۰۸ اقدام به اجاره آپارتمان مبله ای در منطقه زمالک قاهره کرده بودند و در آن به گردآوری و تبادل اطلاعات سری و آموزش می کردند.

این روزنامه همچنین افزود: تحقیقات اولیه نشان دهنده آن است که سه متهم مصری مأمور تهیه گزارش های مفصل درباره میزان گردشگران مصر، تابعیت و میزان حضور و دفعات آمدن آنها به مصر، میزان روابط و تعامل شرکت های مصری با شرکت های اروپایی و اطلاعات دیگری درباره مراکز توریستی و جزئیات دقیقی درباره سرمایه گذاری در بخش توریسم مصر بوده اند.

این روزنامه در ادامه ادعاهای خود و بدون ذکر منبع خاصی برای این خبر اضافه می کند: متهمان در زمینه اقدام به ارسال اطلاعات به متهم ردیف چهارم و همچنین متهم پنجم به نام "طارق. ب. ل " تبعه ایران و مقیم تهران می کردند. دریافت اطلاعات و آموزش ها از طریق سایت اینترنتی ایرانی "دیدار " (التلاقی) انجام می شد. اما متهمان در گفت وگو با متهم از زبان عربی استفاده می کردند.

این روزنامه کویتی در پایان نوشته است: سه متهم مصری درخواست خروج از مصر و رفتن به یک کشور دیگر را رد کردند. آنها با متهمان دیگر در زمینه برپایی طرح های توریستی در مصر و نه تجسس همکاری می کردند. آنها تجهیزات ضبط شده را متعلق به متهم ردیف چهارم دانستند و اظهار داشتند: دستگاه های ارتباطی جدید، عبارت از یک دستگاه گوشی موبایل جدید بوده است که متهم ردیف چهارم آن را به آنها اهدا کرده بود و آنها از اینکه موبایل مذکور، دستگاه ارتباط تجسس بوده است اطلاعی نداشته اند.

ادعای تازه این روزنامه کویتی در این مورد در حالی صورت می گیرد که سازمان اطلاعات مصر به شدت از میزان نفوذ و جاگیری سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در تمام ارکان سیاسی و نظامی این کشور شوکه شده و به دنبال بروز انتقادات شدید در این مورد، ترجیح داده که ایران را در این زمینه متهم کند.

کشف شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی در قاهره نیز اخیرا جنجال زیادی به پا کرد و باعث شد تا سفیر تل آویو در مصر این کشور را ترک کند. "طارق عبدالرازق " شهروند مصری متهم به جاسوسی برای موساد است که به تازگی شناسایی شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده وی مامور جذب مزدوران از کشورهای عربی از جمله لبنان و سوریه جهت همکاری با موساد بوده است.

پیش از این نیز "محمود المبحوح " یکی از فرماندهان ارشد نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ژانویه ۲۰۱۰ در دبی ترور شد و در پی تحقیقات پلیس دبی اعلام شد که دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی با جعل گذرنامه هایی از کشورهای مختلف مانند آلمان، انگلیس و استرالیا و ورود به دبی، این مقام حماس را ترور کرده است