ده‌ها تن از مردم تركیه در آنكارا پایتخت این كشور در اعتراض به حضور تیم والیبال رژیم صهیونیستی تظاهرات كرده و با پلیس درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت الجزیره، تظاهر كنندگان تركیه در آنكارا در اعتراض به حضور تیم والیبال رژیم صهیونیستی كه قرار بود با تیم والیبال صربستان در چارچوب مسابقات قهرمانی والیبال اروپا بازی كند تظاهرات كرده و با پلیس درگیر شدند.

تظاهر كنندگان تصاویری از فرقان دوگان كوچكترین عضو فعالان تركیه در ناوگان آزادی كه توسط رژیم صهیونیستی در حمله به كشتی مرمره تركیه به شهادت رسیده را در دست داشتند.

تظاهر كنندگان هم‌چنین پرچم فلسطین را در دست داشتند و پرچم‌های فلسطینی را به نیروهای پلیس كه مكان بازی را محاصره كرده بودند نشان می‌دادند.

برخی از تظاهر كنندگان شعارهایی از قبیل "آن‌چه كه در كشتی مرمره بود نشان دهنده شرف ما است" "این جا تركیه است نه اسرائیل" سر دادند.

سخنگوی تظاهر كنندگان اعلام كرد:‌ ما پیش بینی می‌كردیم كه تركیه مسابقات اسرائیل و صربستان را لغو كند و تیم اسرائیلی را از كشور اخراج كند.

سخنگوی تظاهر كنندگان به خبرگزاری فرانسه گفت:‌ هدف از مسابقات ورزشی تحكیم دوستی میان دو طرف است اما ما هیچ دوستی با اسرائیل نداریم و نمی‌توانیم حضور آنها را در تركیه بپذیریم.

تركیه تدابیر امنیتی ویژه‌ای را برای تیم اسرائیل اتخاذ كرده بود.

خبرگزاری آناتولی تركیه اعلام كرد:‌ تعدادی از اعضای سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل نیز به همراه این تیم وارد تركیه شدند.

هم‌چنین به تماشاگران اجازه ورود در سالن ورزشی داده نشده است و در نهایت تیم والیبال اسرائیل در برابر صربستان شكست خورد.