مردم نمی‌گذارند گروهی در اقیانوس اندیشه‌های آنان موج‌سواری كنند
ـ گروهی روحانیت اصیل را مانع زیاده‌خواهی سیاسی خویش می‌دانند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جوانان توصیه كرد: در بازار پر رنگ و لعاب سیاست كه این روزها با ورود و خروج‌های مشكوك عده‌ای آلوده شده است، مواظب باشند كه مبادا بازیچه نیات پلیدی شوید كه پشت سخنان گمراه كننده پنهان شده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخشی از دیدگاه خود درباره 5« مرداد، سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد » خاطرنشان كرد: گروهی روحانیت اصیل، مبارزین استخوان خرد كرده، یادگاران جبهه و جنگ، مدیران ارزشمند سابق، مردم هوشمند و مهمتر از همه اندیشه‌های تابناك و یادگاران امام را مانع زیاده‌خواهی سیاسی خویش می‌دانند و برای انزوا و طرد آنان از هیچ كوششی دریغ نمی‌كنند.

وی در عین حال اظهار كرد: البته مردم ایران در طول تاریخ ثابت كرده‌اند كه نمی‌گذارند گروهی با ایجاد جزر و مدهای سیاسی در اقیانوس اندیشه‌های آنان موج‌سواری كنند و انقلاب اسلامی را كه حاصل خون صدها هزار شهید در سال‌های مبارزه و دفاع مقدس است، از مسیر درست خویش منحرف نمایند.

به گزارش ایسنا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بیان دیدگاه خود به مناسبت «5 مرداد؛ سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد » یادآور شد:روزگاری كه همه گروه‌ها‌ی مبارز برای مقابله با رژیم پهلوی پرچم مبارزه برافراشته و عده‌ای گرفتار حبس شده بودند، در زندان با جوانان متصلّبی آشنا شده بودیم كه در بسیاری از موارد طریق افراط و تفریط می‌پیمودند. به یاد دارم در مقطعی، در كنار سلول انفرادی من، جوانی محبوس بود كه وقتی پیشنهاد روزنامه‌ای را به او دادم تا مطالعه كند، گفت؛ قرآن دارم و نمی‌خواهم خود را با مجموعه‌ای دیگر مشغول كنم. آن جوانان به تدریج از مسیر درستی كه می‌پیمودند، منحرف شدند و علناً خود را التقاطی، یعنی تركیبی از اسلام و ماركسیسم معرفی ‌كردند.

وی خاطرنشان كرد: انحرافات فكری، افكار التقاطی و زیاده‌خواهی سیاسی رهبران این گروه در نخستین سال‌های پس از پیروزی انقلاب، آنان را در مقابل مردم قرار داد و برای انتقام، تمام تلاش‌های خویش را معطوف به حذف شخصیتی و فیزیكی بسیج كنندگان مردم كردند و كارشان به آن‌جا رسید كه میهن پهناوری به نام ایران را برای اقدامات تروریستی خویش محدود دیدند و سر از عراقی درآوردند كه آن روزها در حال تجاوز به جمهوری اسلامی ایران و كشتار مردم بیگناه در شهرها و روستاها بود.

وی افزود: منافقین كه در زمان مبارزه با عنوان مجاهدین، مشغول مقابله با رژیم پهلوی بودند، ابتد وجدان نیمه بیدار آنان كم كم در بستر القائات