هرتصمیمی مثل بازرسی كشتی‌ها با واكنش ما روبرو می‌شود
بنزین تحریم شود ظرف دوروز17میلیون لیتر جایگزین می‌كنیم

رییس‌جمهور تاكید كرد: ایران هركس در سناریوی آمریكایی‌ها علیه ایران شركت كند، عمل او را دشمنی تلقی كرده و پاسخ او را می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در پنجمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر خطاب به كشورهای اروپایی با تاكید بر این‌كه ما اهل دعوا نیستیم و از بگو مگو و تحریم استقبال نمی‌كنیم، خاطرنشان كرد: ما اهل دوستی و منطقیم و هركس با ما دوستی كرده سودش را برده است و باید بدانید كه این بداخلاقی‌ها جز این‌كه آبروی شما را ببرد اثری ندارد.

احمدی‌نژاد با هشدار نسبت به بازرسی كشتی‌های ایرانی، خاطرنشان كرد: هركس تصمیم بگیرد علیه ملت ایران اقدامی كند و كشتی‌های ایرانی را بازرسی كند بلافاصله عكس‌العمل ملت ایران را دریافت خواهد كرد كه تجربه نشان داده این عكس‌العمل پشیمان كننده است.

به گفته‌ احمدی‌نژاد با توجه به چند سال همكاری با سازمان‌های بین‌المللی در مورد بحث هسته‌یی، هم‌اكنون ایران مطمئن شده است كه این قبیل اقدامات آن‌ها در جهت دشمنی است و هركس در سناریوی آمریكا علیه ایران شركت كند دشمنی تلقی شده و پاسخ آن داده می‌شود.

وی بار دیگر خطاب به این قدرت‌ها گفت: ملت ایران صدها مورد نظیر شماها را دفن كرده و چیزی باقی نمانده است كه این مساله با تدبیر و منطق و مدیریت بوده است.

رییس‌جمهور هم‌چنین با اشاره به احتمال حمله به چند كشور خاورمیانه تصریح كرد: زورتان به ایران نمی‌رسد و می‌خواهید چند فقیر بیچاره را در منطقه مورد هدف قرار دهید كه به نتیجه‌ای نمی‌رسید. بدانید كه هر تهدید دشمن مانند گذشته در كارخانه فرهنگ‌سازی ملت ایران تبدیل به فرصت می‌شود.

رییس شورای عالی امنیت ملی كشورمان در ادامه برخی ادعاهای این كشورها در مورد تحریم بنزین را مورد اشاره قرار داد و گفت: می‌گویند كه بنزین را تحریم می‌كنیم. این از آرزوهای من است كه بنزین تحریم شود. ظرف دو روز 17 میلیون لیتر جایگزین می‌كنیم. همه‌ كارها را انجام داده‌ایم و كلیدش آماده و در دست ماست. هر چیزی را كه می‌خواهند تحریم كنند ببینند ظرف چند ماه كارآفرینان ما بهترینش را جای آن می‌گذارند. می‌خواهید ایمان، اراده، همت، عشق و یك ملت بزرگ را تحریم كنید؟

احمدی‌نژاد افزود: همه‌ قدرتشان همین است. افرادی بدوی و ابتدایی كه تنها دندان نشان می‌دهند. نمی‌دانند كه با چه كسی حرف می‌زنند و دقیقا همان كاری را می‌كنند كه ما می‌خواهیم.

وی گفت: نه این‌كه ما بخواهیم و یا این‌كه دوست داشته باشیم بلكه برنامه‌هایی برای مدیریت جهانی داریم كه آنها دقیقا همان كار را انجام می‌دهند.

رییس‌جمهور مثال این مساله را معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان رژیمی برای فریب ملت‌ها توسط ایران عنوان كرد كه عملكرد این قدرت‌ها دقیقا این حرف را ثابت می‌كند. ما بدون هزینه به جلو می‌رویم و بزرگ‌ترین دشمنان تاریخی ملت ایران را با كمترین هزینه‌ها به زیر می‌كشیم.

احمدی‌نژاد هم‌چنین با ابراز تاسف برای این قدرت‌ها كه تا این حد سقوط كرده‌اند، خاطرنشان كرد: امیدواریم این حرف‌ها را بشنوند و خودشان را اصلاح كنند. ما خواهان عدالت و احترام در روابط هستیم كه هركس رعایت نكند خودش را به دره سقوط و نیستی رهنمون شده است.

وی هم‌چنین این قدرت‌ها را نصیحت كرد تا دست از این كارهای خود بردارند و به حقوق ملت‌ها احترام بگذارند و اگر می‌خواهند در آینده‌ جهان حضور داشته باشند باید خود را اصلاح كنند.

رییس شورای عالی امنیت ملی كشورمان در بخش دیگری از اظهارات خود با طرح این سوال كه چرا تا این حد قدرت‌های فاسد جهانی از دست ملت ایران عصبانی‌اند؟ با اشاره به صدور قطعنامه چهارم علیه كشورمان در شرایطی كه رژیم صهیونیستی كشتی حامل كمك‌های بشردوستانه به غزه را مورد هجوم قرار داده بود، خاطرنشان كرد: چرا امروز تنها حرف رسانه‌های دنیا ایران است؟ آیا واقعا از ایران می‌ترسند؟ می‌گویند ایران خطری برای امنیت جهانی است و این حرفی است كه خودشان درست كرده، تكرار و باور می‌كنند. ایرانی كه در طول تاریخ آزارش به كسی نرسیده و مورد هجوم سنگین‌ترین تجاوز قرار گرفته است همواره پیام دوستی برای صلح و بشریت داشته است.

رییس‌جمهور ادامه داد: آن‌ها از بیدار شدن روح تمدن‌ساز و فرهنگ‌آفرین ملت ایران به شدت نگرانند. می‌دانند كه چه پتانسیل و توانمندی‌ای در ایران خوابیده است و اگر بیدار شود حنای آن‌ها رنگی نخواهد داشت.

احمدی‌نژاد با تاكید بر این‌كه آنها در همه موارد احساس خطر می‌كنند، گفت: وقتی در عرصه‌ هسته‌یی به پیش می‌رویم نگرانند، وقتی در عرصه بیوتكنولوژی به پیش می‌رویم باز هم نگرانند، حتی می‌گوییم كه می‌خواهیم هدفمند كردن یارانه‌ها را اجرا كنیم باز هم نگرانند. امروز هم سازهایشان را كوك كرده‌اند و دست در دست هم داده و خیال می‌كنند كه با راه انداختن سر و صدا و جنگ روانی می‌توانند ملت ایران را به عقب‌نشینی وادار كنند.

وی با بیان این‌كه آن‌ها می‌دانند ما اهل جنگ و تجاوز نبوده و نیستیم اما اگر كسی دست‌درازی كند ملت ایران دستش را از بازو قطع می‌كند، افزود: ملت ایران در گذشته سرزمین‌ها و ملت‌ها را با لشكركشی فتح نكرد بلكه با تدبیر و سیاست‌ورزی آن‌ها را به زیر كشید. ما امروز نیز برای مقابله با آمریكا نیاز به جنگ نداریم. تدبیر، فرهنگ و وحدت ایرانی آن‌ها را به زیر می‌كشد و آنها این مساله را می‌دانند اما جرأت گفتن ندارند.

رییس‌جمهور دعوای ما با این قدرت‌های فاسد را دعوای فرهنگ و نوع مدیریت جهان معرفی كرد كه ایران این مدیریت یكجانبه را قبول ندارد.

رییس شورای عالی اقتصاد كشورمان در ادامه با اشاره به كسری بودجه‌ 1480 میلیارد دلاری آمریكا خاطرنشان كرد: كسری بودجه آمریكا به خاطر تسلط دلار به بازارهای جهانی به معنای برداشتن این رقم از جیب ملت‌های دنیاست. آن‌ها می‌دانند كه اگر فرهنگ و تمدن ایران شكوفا شود جایی برای غارت‌های گسترده‌ آن‌ها باقی نمی‌ماند. لذا برای مقابله با ما بازی تبلیغاتی درست كرده‌اند كه در این راستا بخشی از روسیه و كشورهای اروپایی و رسانه‌ها را با خود همراه كرده‌اند كه البته كار آن‌ها را خداوند برای ما افشا كرد.

احمدی‌نژاد این سناریو را ایجاد جنگ روانی با این مضمون كه ایران قصد ساخت بمب هسته‌یی دارد مطرح كرد و خطاب به این قدرت‌ها گفت: بیچاره‌ها شما از یك بمب اتمی ایران می‌ترسید؟ شما كه چند هزار بمب دارید. این نشان می‌دهد شما دروغگو، ترسو و فریبكارید.

به گفته وی، این قدرت‌ها از این‌كه روح ملت ایران بزرگ شده و بیدار می‌شود ناراحت و نگرانند و با این قبیل داستان‌پردازی‌ها و سناریوی حمله به برخی كشورهای خاورمیانه و شلوغ كردن این منطقه می‌خواهند فلش را به سمت ایران نشانه بگیرند كه ایران قصد ساخت بمب دارد.

رییس‌جمهور هم‌چنین هدف اصلی آن‌ها را جلوگیری از آبادانی و ساختن ایران عنوان كرد و برخلاف ادعاهای آن‌ها هدف از اعمال تحریم‌ها را مقابله با پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و مقابله با رسیدن به جایگاه شایسته ملت ایران دانست.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به سرگذشت تاریخی ملت ایران كه از یك درخشش ویژه و استثنایی برخوردار است، گفت: اگر مفاخر و اندیشه‌های بلند ایران و فرهنگ و تمدن ایران را از تاریخ و تمدن بشر كنار بگذاریم چیزی از تاریخ بشر باقی نمی‌ماند. دستاوردها و هدایای ملت ایران به بشریت بی‌شمار و شگفت‌انگیز است. در دوره‌ای كه بسیاری در توحش مطلق زندگی می‌كردند ملت ایران در اوج تمدن انسانی بود و بخش وسیعی از جهان را مدیریت می‌كرد.

وی ادامه داد: 42 ملیت با طیب خاطر و رضایت‌مندی و به صورت داوطلبانه تحت مدیریت فرهنگی و انسانی ایران زمین قرار داشتند و امروز این ارزش‌های اصلی حاكم بر سرزمین ما همه انسان‌ها را به هم گره زده و آثاری را خلق كرده كه امروز هم افتخار همه بشریت است. اگر بنا باشد بخواهیم فقط فهرست عناوین دستاوردهای علمی و فرهنگی و تمدنی ایرانیان را بخوانیم باید حداقل 24 ساعت به صورت پیوسته صحبت كنیم.

احمدی‌نژاد با یادآوری این نكته كه امروز وقتی به تاریخ ملت ایران و قدرت‌های مدعی نگاه می‌كنیم می‌بینیم كه در برابر ملت ایران درخششی ندارند، با اشاره به توحش برخی تمدن‌ها گفت: كسانی كه اساس تاسیسشان كشتار ملت‌ها و مردم بومی یك سرزمین بوده و به بردگی كشیدن صدها میلیون انسان بی‌گناه و غارت ثروت ملت‌ها و غرور و آدم‌كشی را در كارنامه‌ خود دارند در برابر فرهنگ ملت ایران چه دارند كه بگویند؟

رییس‌جمهور تبلیغات 200 ساله استعمار و روباه پیر و پس از آن موالید او را در جهت این مساله عنوان كرد كه ملت ایران را ملتی راحت‌طلب و تن‌پرور معرفی كنند، در حالی كه این همه آثار با تن‌پروری و راحت‌طلبی به دست نمی‌آید.

وی گفت: چطور ممكن است سرزمینی با وسعت چند ده میلیون كیلومتر مربع توسط ملت ایران مدیریت عالی شود و در همه موارد علمی و انسانی بالاترین حرف و دقیق‌ترین كارها را انجام دهد. اگر همه تمدن عظیم دنیا را كنار تنها صنایع دستی ایران بگذاریم در دنیا كسی جرأت برابری ندارد.

احمدی‌نژاد هم‌چنین این مساله را مورد تاكید قرار داد كه اگر از ایران صحبت می‌كنیم به معنای نژادپرستی و ناسیونالیسم نیست، چراكه ایرانیان هیچ‌گاه ناسیونال نبوده‌اند و همه دستاوردهایشان متعلق به همه بشریت بوده و در اختیار دنیا قرار داشته است.

رییس‌جمهور افزود: این تمدن درخشان در 200 سال اخیر و سیر كمال ملت ایران دچار آسیب شد و انقطاعی در آن پیدا شد كه ما نقش خود را از دست دادیم اما به لطف حركت عظیم ملت ایران دوباره خود را پیدا كردیم.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهارات خود در تشریح عوامل این تمدن با یادآوری این نكته كه ایمان، عشق و كار از دلایل ایجاد این تمدن است، گفت: اگر این عوامل را بشناسیم و اجرا و جاری نماییم این تمدن مجددا در طراز امروز بشریت قابل بازیابی است.

وی افزود: اولین عامل در این زمینه ایمان است كه به انسان انگیزه، اراده و همت می‌دهد. در طول تاریخ ملت ایران همواره ملتی موحد بوده و به لحاظ دریافت‌های انسانی در سطح بالاتری قرار داشته است و عشق و محبت نیز به عنوان عامل دوم همواره در فرهنگ و جامعه ایرانی حرف اول را زده است.

احمدی‌نژاد در همین زمینه بحث بروز برخی حوادث طبیعی را مورد بحث قرار داد كه برای حل این قبیل معضلات همه ایران بسیج می‌شود، در حالی كه در توفان كاترینای آمریكا در پنج سال پیش ماه‌ها جنازه‌ها در خیابان‌ها بود.

وی افزود: عشق و محبت شیرازه‌ پیوستگی ملت ایران در طول تاریخ بوده است و این ملت همواره ارزش‌های انسانی را با دیگران تقسیم كرده‌اند.

به گفته رییس‌جمهور، ایرانی‌ها در هر جا حاضر شده‌اند رد پای عشق و محبت را به جا گذاشته‌اند و عشق به ایران در طول تاریخ در دل تك تك ایرانی‌ها شعله كشیده كه اگر نبود این همه تمدن اتفاق نمی‌افتاد.

احمدی‌نژاد داستان آرش را به عنوان نماد عشق به ایران عنوان كرد كه در واقع عشق به همه خوبی‌هاست.

رییس‌جمهور در تشریح عامل كار كه باعث ساختن تمدن ایرانی شده است، گفت: اگر ایمان و عشق باشد اما كاری انجام نگیرد اتفاقی در كشور نمی‌افتد و تمام ارزش‌ها و افتخارات به خاطر این كار است. امروز نیز كارآفرینی نه یك افتخار بلكه مجاهدتی بزرگ است و كسی كه در گوشه‌ای كار انجام می‌دهد در واقع به تمام بشریت خدمت می‌كند.

وی گفت: امروز ایران یك جغرافیا و یك نژاد در برابر نژادهای دیگر نیست و امروز ایران یك پیام، راه، فرهنگ و افق روشن در برابر بشریت است و به معنای عدالت‌طلبی، سرزندگی و نشاط، عشق و محبت و برادری و راه نجات بشریت می‌باشد؛ بشریتی كه از ظلم‌ها، تحقیرها و فشارها به تنگ آمده است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌كه برخی قدرت‌های غربی در 200 سال گذشته ایرانی‌ها را از تمدن جهان كنار زدند و گفتند كه ما می‌خواهیم دنیا را درست كنیم چه اقدامی انجام دادند؟ گفت: امروز كدام زن و مرد اروپایی آرامش دارد؟ احترام و عزت كجاست؟ و اصلا كدام زن و مرد در دنیا آرامش دارند؟ آن‌ها همه موجودیت بشر را خرج خودخواهی‌ها، زیاده‌طلبی‌ها و توسعه‌طلبی‌هایشان كردند. كشوری كه حدود 5 میلیون جمعیت دارد با لشكركشی به كشور 200 میلیونی آن را به استثمار كشید و غارت كرد. این روند امروز شكست خورده و امید تمام ملت‌ها به حركت ملت ایران است كه در این راستا باید ایران ساخته و به قله‌ها رسانده شود.

رییس‌جمهور این مساله را نیازمند فداكاری دانست و با اشاره به این‌كه كسانی كه در اوج هستند حتما از خود گذشته‌اند، گفت: امروز كار اصلی ما ساختن ایران و الگوسازی برای همه‌ بشریت است. باید از تمام گردنه‌های سخت ساختن ایران عبور كنیم و پرافتخارترین اقدام در این راستا ایجاد كار مثبت و سازنده است كه عبادت و مجاهدت بزرگی است.

وی خواستار پاسخگویی به نیازهای ملت ایران و الگودهی به جهان توسط كارآفرینان ایرانی شد و گفت: تقاضا برای كالا و ابتكار ایرانی در دنیا روزافزون شده و ما باید سریع‌تر خودمان را جمع و جور كنیم و با همكاری از این گردنه كه به معنای عبور از سرازیری و پیروزی‌های پرافتخار برای همه بشریت است تلاش نماییم.

احمدی‌نژاد در پایان گفت: باید ایران را با ایمان و عشق و كار بسازیم كه فردای درخشان ایران زمین در اختیار ماست.