ـ نیروهای مسلح آماده‌ دفاع جانانه از مرزهای كشور هستند
ـ آمریكاورژیم صهیونیستی سعی نكنند باایجاد فضای آلوده منطقه را به آشوب بكشند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح در اوج آمادگی برای دفاع جانانه از مرزهای كشور هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های بیمه كوثر و سامانه هوشمند منزلت بازنشستگان نیروهای مسلح درباره آ‌خرین وضعیت دفاعی كشور اظهار كرد: كشور در وضعیت دفاعی بسیارمطلوبی به سر می‌برد و نیروهای مسلح در اوج آمادگی با داشتن مانورهای متعدد و رزمایش‌های دفاعی و همچنین به لحاظ روحیه آماده دفاع جانانه از منافع و حدود كشور هستند.

وی درباره‌ تصویب طرحی در مجلس آمریكا مبنی بر حمایت از رژیم صهیونیستی در صورت حمله به ایران اظهار كرد: فضایی را كه امروز تحت عنوان فضای جنگی می‌خواهند بر منطقه تحمیل كنند، بیشتر تامین كننده منافع تبلیغاتی مورد نیاز آن‌ها در این دوره است. آمریكایی‌ها درگیر یك انتخابات هستند و مایلند در این انتخابات موفقیت‌هایی داشته باشند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی تحت فشار شدید بین‌المللی و مردم است و آن‌ها هم مایلند كه بتوانند خود را از این فضا نجات دهند و با طرح این مساله بیشتر به دنبال یك عملیات روانی برای دور كردن فشارهای گسترده از خود است.

وزیر دفاع ادامه داد: كارشناسان نظامی آمریكایی و صهیونیستی هم بارها خودشان اعلام كرده‌اند كه نمی‌توانند با قدرت دفاعی و تهاجمی ایران روبه‌رو شوند و طبیعتا یك چیز دست یافتنی نمی‌یابند و ما هم توصیه می‌كنیم كه سعی نكنند با ایجاد فضای آلوده محیط منطقه را به آشوب و تشنج بكشانند.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان پرتاب ماهواره سنجش از راه دور و ارسال انسان به فضا گفت: ما امسال دو سه تا برنامه پرتاب داریم كه در موقع خودش اطلاع‌رسانی می‌شود در مورد ارسال امسال هم باید بگویم كه این برنامه‌ای مربوط به سال‌های آینده است. ما با ارسال موجودات زنده در سال گذشته به فضا گام اول را برداشتیم و با ایجاد زمینه‌های لازم گام‌های بعدی را هم برخواهیم داشت.

وی درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای ارتقاء وضعیت بازنشستگان، نیروهای مسلح كشور نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح وظیفه پیگیری خدمات و توانمندسازی این عزیزان را به عهده دارد. مهمترین وظیفه سازمان تامین اجتماعی ما ارتقاء توانمندی‌های فرهنگی اقتصادی و اجتماعی برای ایفای نقش و ادامه فعالیت بازنشستگان در جامعه است.

وحیدی ادامه داد: همچنین سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با گستردگی خودش فعالیت‌های مهمی را در ارائه خدمات بهینه به عزیزان شاغل و بازنشسته دنبال می‌كند.

وی با اشاره به شركت بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: این طرح در قالب یك شركت خصوصی برای ارائه خدمات مختلف بیمه‌ای به خانواده بزرگ نیروهای مسلح تاسیس شده است. شركت سرمایه‌گذاری هم داریم كه وظیفه‌اش پشتیبانی از بازنشستگان در توانمندسازی آن‌ها برای فعالیت اقتصادی و تامین منابع مالی برای پشتیبانی از فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی است.

وی درباره سامانه‌ ارتقاء منزلت اجتماعی گفت: وظیفه این سامانه این است كه بتواند خدمات را بسیار راحت‌تر به بازنشستگان ارائه دهد، كار بزرگی در این زمینه صورت گرفته و توانسته‌اند زمینه ارتباط با كل بازنشستگان نیروهای مسلح را فراهم كنند. همچنین كارتی به نام ساتا تعریف شده كه كلیه‌ خدمات در قالب آن كارت به طور الكترونیكی ارائه می‌شود.

وزیر دفاع افزود: شركت بیمه هم وظیفه‌اش ارائه‌ خدمات بیمه‌ای گسترده به همه‌ پرسنل نیروهای مسلح است و با توجه به طیف گسترده‌ای كه تحت پوشش دارد، فكر می‌كنیم كه یكی از گسترده‌ترین شركت‌های بیمه‌ای باشد.

وی در مورد برنامه‌های آتی وزارت دفاع برای خدمات‌رسانی و رفاه بازنشستگان نیروهای مسلح گفت: یكی از كارها تامین مسكن برای بازنشستگان فاقد مسكن است كه سازمان تامین اجتماعی و صندوق مسكن مهر در این زمینه همكاری خواهند داشت و با توانمندسازی بازنشستگان و همچنین شكل‌دهی نظام نوین بازنشستگی هم جزو برنامه‌های در دستور كار برای آینده است