رییس‌جمهور از سناریوی جدید غرب علیه ایران به كارگردانی و نویسندگی آمریكا خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دكتر محمود احمدی‌نژاد جمعه‌شب در مراسم اختتامیه‌ نهایی جشنواره‌ ملی جوان ایرانی صدور قطعنامه‌ها و فشارها علیه ایران را از روی ضعف دشمنان دانست و گفت: آن‌ها جنگ روانی و شیطنتی را طراحی و با برخی در داخل نیز هماهنگ كرده‌اند كه فضای سنگینی را علیه ما در دنیا ایجاد كنند. فشار بیاورند، فشار را به اوج برسانند و در اوج فشار به یكی، دو كشور خاورمیانه كه دوست ما هستند با كمك صهیونیست‌ها حمله نظامی كنند تا به خیال خود در اراده ما توقف و ضعف ایجاد كنند. این حرفی که رییس‌جمهور روسیه در دیدار با سفرای‌شان زد و گفت که ما خبر داریم ایران به سمت تولید بمب هسته‌یی حرکت می‌کند، در حقیقت آگهی حرکت و سناریویی است که قرار است آمریکا در منطقه اجرا کند.

وی با بیان این‌كه « ملت ایران و ملت روسیه دوست هم هستند و ما علاقه‌مند هستیم كه این دوستی ادامه پیدا كند » در عین حال اظهار كرد: حرفی كه رییس‌جمهور روسیه زد آگهی نمایشنامه‌ تبلیغاتی است كه آمریكا قرار است آن را اجرا كند.

وی هم‌چنین با بیان این‌كه « سناریوی پیچیده‌ای را علیه ما طراحی كرده‌اند» گفت: آن‌ها برنامه‌ریزی كرده‌اند كه برخی نیز در داخل دنبال آن را بگیرند. البته ان‌شاءالله جزییات نمایشنامه‌ای كه نویسنده و كارگردان آن آمریكاست و متاسفانه برخی از روی بی‌اطلاعی و تحلیل‌های غلط در آن نمایشنامه علیه منافع خود بازی می‌كنند را بیان خواهم كرد. چرا رییس‌جمهور روسیه باید در نمایشنامه آمریكایی بازی كند؟ ملت ایران تكلیفش مشخص است. اگر آمریكا و متحدانش همه جمع شوند و قدرت تبلیغاتی‌شان را بسیج كنند، نخواهند توانست ملت ایران را سر سوزنی به عقب‌نشینی وادار كنند. آن‌ها این آرزو را به گور خواهند برد. تعجب می‌كنم چرا این‌ها خود را به خاطر هزینه‌های آمریكا هزینه می‌كنند. آمریكایی‌ها عادت دارند از جیب دیگران هزینه‌های خود را بپردازند. چرا رییس‌جمهور روسیه در این سناریو مشاركت می‌كند؟ برای ما مهم نیست. این حرف‌هایی كه زده می‌شود ارزش حقوقی ندارد. ملت ایران ملتی ریشه‌دار است و از موضع اقتدار صحنه را نگاه می‌كنند. آن‌ها می‌آیند در صحنه حركت‌ها و اقداماتی را انجام می‌دهند كه روی اراده ملت ایران اثر بگذارد، ولی آن‌ها اشتباه می‌كنند. ملت ایران صدها نمایشنامه‌ تبلیغاتی آمریكا را با اراده خود در هم خواهد شكست. البته ما می‌دانیم سوزش و ناراحتی آن‌ها از كجاست. آن‌ها می‌گفتند كه اگر ایران از زیر سلطه‌ ما خارج شود و سلطه‌ ما را بهم بزند نمی‌تواند زندگی كند اما اكنون می‌بینند كه سازمان ملی جوانان ایران می‌آید و یك چنین جشنواره‌ای را برپا می‌كند.

رییس‌جمهور همچنین خبر داد: به زودی ماهواره‌ سنجشی ایرانی ساخت ایران با پرتابگر، سکو و اتاق کنترل ایرانی و با ایستگاه مبادل ایرانی به فضا پرتاب شود.

وی ادامه داد: آن‌ها در واقع بازی درآوردند كه می‌خواهند ما را متوقف كنند در حالی كه اشتباه كردند. آن‌ها نمی‌توانند اراده ملت ایران را در عرصه‌ اقتصادی و سیاسی بشكنند. در آینده‌ای نزدیك جزییات این سناریو را و این‌كه كجا كلید خورده و مطالب مربوط به آن را به اطلاع مردم خواهم رساند. این سناریویی است كه به لطف خداوند در اختیار ماست. در حالی كه آن‌ها فكر می‌كنند فوق سری است. جزییات آن را من برای مردم بیان خواهم كرد.

وی با بیان این‌كه « در برنامه فضایی ایران پیش‌بینی شده بود كه در سال 1403 ما انسان به فضا بفرستیم » گفت: این هفته در دولت برنامه‌ فضایی كشور مرور شد و در پاسخ به دشمنان تصمیم بر این گرفته شد كه این برنامه را پنج سال به جلو بیاندازیم. آن‌ها تلاش می‌كنند كه ما به این پیشرفت‌ها نرسیم ولی آن‌ها بدانند كه ملت ایران دست آن‌ها را خوانده است و به فضل الهی باید به روزی برسیم كه هر جوان ایرانی نمونه‌ كاملی از عشق و محبت و امید باشد.

به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد در ابتدای سخنان خود نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع جوانان دوره جوانی را دوره‌ انتخاب، هدف‌گذاری و شتاب‌گیری توصیف كرد و با بیان این‌كه « باید از دوره جوانی نهایت استفاده را كرد» گفت: چقدر خوب است كه در دوره جوانی سرعت و شتاب بی‌نهایت در راستای تحقق اهداف داشته باشیم.

وی با بیان این‌كه « همه‌ ما در دوره‌ جوانی دوره آرزوهای بلندمدتی را در ذهن خودمان ترسیم و تمام تلاش خودمان را برای تحقق آن بسیج كرده‌ایم» گفت: آرزوها در دو بخش خلاصه می‌شود. بخش فردی و اجتماعی كه این‌ها لازم و ملزوم هم هستند. در یك جامعه رو به انحطاط فرد نمی‌تواند خود را به سادگی به اوج برساند. فرد و جامعه با هم هستند. كمال فرد در مسیر جامعه، تعامل با جامعه، تلاش برای اصلاح، خدمت و پیشرفت جامعه می‌گذرد. كمال انسانی در جامعه‌ای اتفاق می‌افتد كه سرشار از عشق، پاكی، علم و حكمت باشد.

وی هم‌چنین با بیان این‌كه « اگر همه‌ خوبی‌ها را در یك جامعه می‌خواهیم برای رسیدن به چنین جامعه‌ای نیازمند دو عنصر بلكه سه عنصر هستیم» ادامه داد: عنصر اول این است كه ما نیازمند راهنما و راهبر هستیم. خیلی وقت‌ها وقتی بحث انسان كامل مطرح می‌شود بسیاری به سرعت از آن عبور می‌كنند در حالی كه باید دانست بدون انسان كامل راه برای دستیابی انسان به قله‌های كمال، علم و حكمت فراهم نمی‌شود. نقش انسان كامل این است كه انسان را گام به گام به افق بالاتر هدایت كند و انسان كامل راه را برای بشریت باز می‌كند. محدودیت و موانع را برطرف می‌كند. او تجلی تمام عشق و محبت است.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار كرد: باور من این است كه دوران جوانی موتور و پیشگام حركت بشریت برای تحقق و رسیدن به قله بوده و هست. دوره‌ جوانی دوره تصمیمات بزرگ است. دوره‌ هدف‌گذاری‌های بالاست و چقدر خوب است كه نقطه اوج را هدف‌گیری كنیم. امروز به فضل الهی جوانان ایرانی جوانانی بیدار، هوشیار، مومن و آرمانی هستند. من فرهنگ‌های زیادی را مطالعه و به نقاط مختلف دنیا سفر كرده‌ام و می‌توانم به صورت قاطع بگویم كه جوانان ایرانی پاك‌ترین، مومن‌ترین، شجاع‌ترین و آرمانی‌ترین جوانان كل كره‌ زمین هستند. البته این سخنان به این معنا نیست كه در كشور ما مشكل، ضعف و كاستی وجود ندارد.

وی با اشاره به این‌كه « هر جای ایران كه می‌رویم در حال شكوفایی و بالندگی است» گفت: امروز جوانان ایران‌زمین موتور كل حركت بشریت به سمت قله‌های كمال هستند.

وی با تاكید بر این‌كه « باید ایران را بسازیم» گفت: این نگاه ناسیونالیستی نیست، اشتباه نگیرید. امروز نام ایران در جهان مترادف با عزت‌خواهی، عدالت‌خواهی، پاكی، یگانه‌پرستی، ظلم‌ستیزی و عشق محبت به تمام ملت‌هاست. امروز وقتی در دنیا اسم ایران برده می‌شود در واقع باید دانست كه ایران یك جغرافیا، مرز سیاسی و خاكی و آبی نیست. امروز ایران یك فرهنگ است. یك فرهنگ بالنده و متعالی است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌كه « ساختن ایران نه تنها خدمت به ایران بلكه كل بشریت است» افزود: دنیا منتظر جوشش یك تمدن و راه جدید است. معرفی یك آرمان و مكتب جدید است و تقریبا تمامی متفكران منصف در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند كه تنها نقطه‌ امید برای این جوشش و پیش‌قراولی و الگوسازی ایران است و ایران است و ایران. این فخرفروشی نیست. این یك ماموریت و مسوولیت تاریخی است. ملتی كه در دامان خود حافظ‌ها، فردوسی‌ها، بافقی‌ها و در دوره ما چنین جوانان مومن و شجاعی را تربیت كرده او می‌تواند چنین مسوولیتی را به خوبی انجام دهد. ملتی كه در هر جای دنیا نامش شنیده می‌شود، همگان به یاد فرهنگ و اندیشه‌های انسانی او می‌افتد.

وی هم‌چنین با تاكید بر این‌كه « باید ایران را با ایمان بسازیم» گفت: ملت ایران ملتی است كه در طول تاریخ چند هزار ساله‌ خود همواره ملتی مومن و موحد بوده است. در مسابقات جام جهانی دیدید كه مدعیان با خرافات و اختاپوس و این‌گونه مسائل می‌خواستند ذهن مردم را سامان دهند با مسائلی مانند رمالی.

وی با تاكید دوباره بر این‌كه « باید ایران را با امید ساخت» گفت: ایران را باید با عشق به همه خوبی‌ها و ارزش‌های انسانی ساخت. با عشق به آحاد ملت و خدا را شكر می‌كنیم كه جوانان ما سرشار از امید و عشق هستند.

رییس‌جمهور با بیان این‌كه « ملت ایران همیشه به دنبال صلح و عدالت در جهان بوده است » گفت: البته در مواقعی حكومت‌های نالایق و غیرمردمی به مردم ایران تحمیل شده‌اند كه این تحمیل با زور و حمایت بیگانگان بوده و به این مملكت آن‌ها آسیب زده‌اند. به روند رشد ملت ایران آسیب زده‌اند اما در طول تاریخ ملت ایران همواره به دنبال صلح، محبت، عشق و عدالت برای تمام بشریت بوده است. پیام ملت ایران پیام فرهنگی و انسانی بوده است و اكنون نیز پیام ملت ایران این‌گونه است.

وی گفت: دشمنان به تجربه تاریخ دریافته‌اند هرگاه ملت ایران خود را پیدا كند، پایه‌گذار تمدن و فرهنگ انسانی خواهد بود كه تمام جهان را در بر می‌گیرد. می‌بینیم كه آن‌ها حاضر نیستند در عرصه‌های منطقی در برابر ایران قرار بگیرند و مسائل را به حاشیه می‌برند. آن‌ها از بازیابی هویت و بازسازی فرهنگ و تمدن ایرانی مبتنی بر ایمان، عشق و امید واهمه دارند و سعی كرده‌اند با طراحی جلوی آن را بگیرند. داستان درست كرده‌اند، داستانی مانند هسته‌یی. این‌ها همه بازی است و خودشان نیز می‌دانند. آن‌ها می‌گویند كه از دستیابی ایران به بمب هسته‌یی نگران هستیم و ایران تا دو سال دیگر بمب اتم می‌سازد. من جایی در پاسخ به آن‌ها گفتم كه شما نزدیك به چندین هزار بمب اتم از نسل چهارم و پنجم دارید و بسیار پیشرفته است. حال شما نگران هستید كه ایران یك بمب اتم بسازد در حالی كه خودتان چندین هزار بمب اتم دارید؟ این مساله از سه حالت خارج نیست؛ یا دروغ می‌گویید، یا آدم‌های ترسویی هستید. شما چندین هزار بمب اتم دارید. از یك بمب می‌ترسید؟ شما هم ترسو هستید و هم دروغگو.

وی با اشاره به قطعنامه‌های آن‌ها علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران نیز گفت: آن‌ها قطعنامه دادند و روزی كه قطعنامه را صادر كردند گفتند كه ایران منزوی شد، ولی ما فردای همان‌روز برای بازدید از نمایشگاه اكسپو به شانگ‌های رفتیم و استقبال خوبی از غرفه‌ ایران در این نمایشگاه و در واقع استقبال خوبی از ایران شد. در حالی كه آن‌ها هدف‌شان این بود كه ایران را با این قطعنامه منزوی كنند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم تمبر یادبود جشنواره ملی جوان ایرانی رونمایی شد و با حضور رییس‌جمهور، ثمره هاشمی دستیار ارشد رییس‌جمهور، زریبافان رییس بنیاد شهید، بذرباش معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان ملی جوانان و تعدادی از نمایندگان مجلس از تعدادی از جوانان برگزیده تقدیر و تشكر شد.

همچنین در این مراسم با حضور رییس‌جمهور از طرح ملی استان‌یار رونمایی شد.

در این مراسم رییس‌جمهور از خانواده شهید گلدوی بسیجی فداكار كه در حمله انتحاری هفته گذشته به مسجد جامع زاهدان به شهادت رسید قدردانی كرد.